Безпека дітей влітку

Консультація для батьків:
«Літній відпочинок»

Настало літо – чудовий час року! Можна грати на повітрі, загартовуватися і оздоровлюватися. Літній відпочинок – це довгоочікуваний відпочинок і для батьків, і для дітей. Тому дуже важливо, щоб батьки з найбільшою користю розпорядилися цим дорогоцінним часом. Необхідно пояснити дітям, що купатися, плавати, засмагати корисно для здоров’я лише в тому випадку, якщо дотримуватися певних правил безпеки.

Щоб відпочинок приніс тільки задоволення вам і вашій дитині постарайтеся дотримувати деякі правила:

 1. Якщо ви займаєтеся зі своєю дитиною, пам’ятайте, що ці заняття повинні бути короткими і проводити їх краще в ранкові години.
 2. Слід пам’ятати, що виїжджаючи за місто, або подорожуючи по світу, слід обговорювати з дитиною отримані враження. Ваше завдання розширювати кругозір дітей, з’єднуючи наявні знання і життєвий досвід дитини.
 3. Всіма силами відволікайте дитину від телевізора і комп’ютера, проводьте весь вільний час на свіжому повітрі, купайтеся, катайтеся на велосипеді, самокаті, роликах, грайте у футбол. Літо – це зміцнення здоров’я дитини і від того, як він відпочине багато в чому залежить його здоров’я на весь наступний навчальний рік.
 4. Намагайтеся дотримуватися режиму дня, інакше дуже важко до нього повертатися у вересні. Не забувайте, що недосипання розвиває неврози, зростає стомлення. Дитина повинна спати не менше 10 годин.
 5. Слідкуйте за харчуванням дитини. Морозиво, газована вода, не принесуть здоров’я вашій дитині.
 6. Вибирайте тільки ті види відпочинку, які влаштують вас і вашої дитини.
 7. Плануючи екскурсію на відпочинку, обговоріть з дитиною заздалегідь, як він до цього ставиться, якщо реакція негативна, спробуйте знайти компроміс. Спробуйте знайти іншу екскурсію, яка цікава і вашій дитині. Радьтеся з дитиною, будьте уважним слухачем, цінність спілкування не в кількості часу, а якість спілкування (увага, повага, розуміння).
 8. Збираючись на відпочинок з компанією, намагайтеся брати людей, які поділяють ваші інтереси. Оптимально їхати на відпочинок зі схожим складом сім’ї. Однакові турботи, однакові проблеми, взаємодопомога, догляд за дітьми.
 9. Заведіть з дітьми розмову про літній відпочинок і улюбленому всіма занятті – купанні ( річці, морі, озері). Підкресліть відмінності між морем, річкою, озером. Нагадайте про знаки, що забороняють купатися.

Пам’ятайте:

Відпочинок – це добре. Неорганізований відпочинок – погано!Сонце – це прекрасно. Відсутність тіні – погано!Морське повітря, купання – це добре. Багатогодинне купання – погано!Купання – чудовий загартовуючий засіб. Місце для купання повинне бути неглибоким, рівним, з повільним плином. Перш ніж дати дитині можливість самостійно увійти в воду, необхідно переконатися в тому, що в даному місці не має ям, глибокої тіни, корчів, гострих каменів. У воді разом з дитиною обов’язково повинен знаходитися дорослий.

При купанні необхідно дотримуватися правила:

Не дозволяється купатися натще й раніше як через 1-1,5 години після їжі. У воді діти повинні перебувати в русі. При появі ознобу негайно вийти з води. Розпашілим не можна занурюватися в прохолодну воду.

Рухливі ігри з дітьми на літньому відпочинку

Проводите більше часу на відкритому повітрі в рухливих іграх. Ігри з батьками – це невід’ємна частина розвитку дітей. Це й зміцнення здоров’я і гарний настрій. Спільні ігри зближують батьків і дітей. Ваша дитина прийде в захват, коли побачить серйозного тата, весело грає в м’яч. Для дошкільника «гра – єдиний спосіб звільнитися від ролі дитини, залишаючись дитиною». Для дорослого – «єдиний спосіб знову стати дитиною, залишаючись дорослою». Вирушаючи на відпочинок з дітьми за місто, з компанією, не забувайте взяти із собою необхідні атрибути для гри, це можуть бути м’ячі, ракетки, а також багато іншого, на що вистачить фантазії.Рухливі ігри з предметами (з масажним м’ячем, скакалками, обручем, іншим сезонним спортінвентарем) змагання, естафети будуть сприяти розвитку рухової сфери дитини, а саме об’єму, сили, переключення рухів, хорошої координації і моторної реакції, навчать формувати стратегію поведінки, особливо ігри з правилами. У що ж можна пограти з дитиною, щоб це доставило радість вам і вашим дітям? Вибирайте ті ігри, які доступні вашій дитині. Враховуйте, що у дітей швидко пропаде захоплення, якщо вони не відчувають радість перемоги. Згадайте ігри, в які ви грали в дитинстві, навчіть цим іграм своєї дитини. Це доставить величезне задоволення і йому і вам, спогади дитинства дуже приємні! Попросіть дитину познайомити вас з іграми, в які він грає в дитячому саду зі своїми однолітками. Будьте уважним слухачем, адже це самі цінні хвилини вашого спілкування. Крім відмінного настрою ігри сприяють поліпшенню взаємин у сім’ї, зближують дітей і батьків. Пропонуємо вам певний перелік ігор, які ви можете використовувати з дітьми під час літнього відпочинку.

Ігри з м’ячем

«Їстівне – неїстівне»Це одна з найстаріших ігор. Її правила досить прості. Гравці стоять в ряд, ведучий кидає м’яч по черзі кожному з гравців, при цьому вимовляє яке-небудь слово. Якщо слово «їстівне», гравець повинен упіймати м’яч, якщо «неїстівне» – відштовхнути. Якщо гравець помиляється, то вона міняється місцями з ведучим.«Назви тварина»Можна використовувати різну класифікацію предметів (міста, імена, фрукти, овочі тощо). Гравці встають по колу і починають передавати м’яч один одному, називаючи слово. Гравець, який не може швидко назвати слово, вибуває з гри. Граючи в таку гру, ви розширюєте кругозір і словниковий запас дитини.«Дожени м’яч»Якщо у вас на відпочинок виявилося два м’ячі, можна пограти в цю гру. Правила дуже прості. Гравці передають по команді мяч один одному, намагаючись, щоб один м’яч не наздогнав інший.

Обережно! Гриби

У період лісових прогулянок в літній час батьки, повинні здійснювати суворий нагляд за дитиною, який збирає квіти, гриби та трави, пробує їх. Не слід також забувати про ретельному контролі за використанням в їжу грибів, зібраних дітьми. Кожен дорослий, якому довірено здоров’я дітей, повинен добре знати, який гриб взяти, а який викинути. Отже, для того щоб уникнути отруєння отруйними грибами, потрібно збирати тільки ті, які ви добре знаєте.Здоров’я, і навіть життя який отруївся грибами, в чому залежать від того, наскільки своєчасно їй нададуть медичну допомогу. Слід пам’ятати, що при будь-якому отруєнні грибами, навіть на перший погляд не важкий, необхідно негайно звертатися до лікаря. Але і до приходу лікаря треба діяти швидко і рішуче. При отруєнні будь – яким з отруйних грибів слід постаратися вивести отруйні речовини з організму: прийняти проносне, промити шлунок розчином марганцевокислого калію. Постраждалий дитина повинна перебувати в ліжку, йому шкідливо ходити і сидіти. Будь-яке отруєння грибами супроводжує блювота і розлад кишечника, викликає зневоднення організму і болісну спрагу. Щоб полегшити стан хворого дитини, потрібно давати йому холодну, злегка підсолену воду, холодний чай, каву, молоко.Лікують отруєння грибами, як правило, тільки в лікарнях. Щоб лікарю легше було розібратися в причинах отруєння, залишки грибів треба зберегти для дослідження в лабораторії.

Як боротися з комарами.

Укуси комарів не тільки залишають після себе болісний свербіж. Ці комахи можуть бути по-справжньому небезпечними, якщо вони переносять збудника малярії. Відомо більше двох тисяч видів комарів. Причому далеко не всі вони є переносниками малярії. Незважаючи на те, що останнім часом кількість малярійних комарів у середній смузі збільшилася, в більшості випадків ми спостерігаємо звичайні види цих комах. Кров смокчуть лише особини жіночої статі і лише тоді, коли вони готуються до відкладання яєць. Протеїни крові необхідні комарихам, для того щоб відкласти якомога більше яєць. Так, «голодна» комариха може відкласти не більше 50 яєць, а сита – вже до 300. Виявити свою здобич комар може за кілька кілометрів! Жало його схоже на шприц, голка якого ще прикрита особливим протекторним чехольчиком. Як тільки жало введено в тіло, в тканини людини тут же впорскується речовина, що перешкоджає згортанню крові. Для дорослої здорової людини не небезпечні навіть п’ятсот укусів комара. Однак для алергіка і одного може бути достатньо, щоб викликати важку алергічну реакцію і навіть летальний результат.

Що робити після укусу?

 1. Зробити після укусу міцний розчин харчової соди і періодично обробляти свербляче місце.
 2. Змащувати укуси спиртовою настоянкою календули, борним спиртом, томатним соком.
 3. Зробити холодну примочку.
 4. При множинних укусах прийняти антигістамінний засіб.
 5. В похідній аптечці чи на дачі неодмінно слід тримати антигістамінний препарат, фенистил або фукорцин (знімають свербіж і навіть усувають опіки кропиви).

Сонячний удар: як захистити себе і свою дитину

Наслідки можуть бути дуже небезпечними – від коми до зупинки серця

Мабуть, всі люблять в теплу погоду відправиться на пляж або на дачу. Всі намагаються проводити більше часу на відкритому повітрі. Але все добре в міру, адже тривале перебування під сонячними променями може викликати сонячні удари. Наслідки такого недуги дуже небезпечні і можуть призвести до смерті. Ми розповідаємо, що потрібно робити при сонячному ударі, які перші симптоми виникнення і як захистити себе і свою дитину.

Тривалість перебування під прямими сонячними променями дуже індивідуальна. Грає роль вік людини, стан його організму, температура тіла і так далі. Деякі можуть провести весь день під сонце і комфортно себе при цьому почувати, а хтось вже через 10 хвилин відчуває перші симптоми. Важливо знати, що тепловий або сонячний удар позначається на роботі нервової системи, кровообігу і потовиділення. Можуть виникнути порушення дихальної системи. А наслідки і зовсім можуть бути дуже небезпечними – від коми до зупинки серця.

Які існують ознаки сонячного удару

Тепловий удар – це просто перегрів організму. Таке відбувається, коли тіло з якихось причин не може знизити температуру, тобто охолонути. Нормою вважається значення до 37,7 градуса. Причини різні – спека, сильні фізичні навантаження, брак води в організмі. По суті, це не має значення. Головне, що тепловий удар в однаковій мірі небезпечний незалежно від того, яка причина його викликала.

А ось сонячний удар – це так званий приватний випадок теплового. Це перегрів голови людини, викликаний попаданням сонячних променів.

Але слід розуміти, що тепловий удар не з’являється в один момент. У нього є ознака, яка сигналізує про наближення недуги – термічне виснаження.

Ось список симптомів при сонячному ударі:

 • збліднення або сильне охолодження шкіри
 • сильне запаморочення
 • потемніння в очах
 • сильна слабкість і сплутаність свідомості
 • підвищене потовиділення
 • сильний головний біль
 • нудота і блювота
 • тахікардія
 • судоми
 • потемніння сечі (ознака зневоднення)

Існує медична класифікація сонячних ударів. Якщо коротко, то виділяють три форми. Так, легкій формі характерні слабкість в тілі, головний біль і нудота. При середній формі у людини починається почастішання серцевого ритму, можлива кровотеча з носа, розширюються зіниці, підвищується температура тіла. При важкій до всього цбого додається втрата свідомості, почервоніння обличчя, порушення свідомості, галюцинації, дуже висока температура. У підсумку – можлива кома і смерть.

А ось у теплового удару симптоми серйозніші:

 • температура може підвищуватися до 41 градуса
 • складно дихати
 • сильна блювота
 • втрата свідомості
 • порушення серцевого ритму
 • тепловий шок, в наслідок пошкодження внутрішніх органів
 • порушення в роботі мозку.

Все це дуже небезпечно для людини і ставить під загрозу не тільки здоров’я, а й життя. Тому потрібно терміново вживати заходів.

Тепловий удар: перша допомога в домашніх умовах і лікування

У разі, якщо ви помітили перші ознаки перегріву, то слід дотримуватися наступного алгоритму першої допомоги.

 1. Виключіть будь-які фізичні навантаження на організм.
 2. Уникайте сонця, також це стосується жарких приміщень. Перейдіть в тінь, де є протяг або вітерець.
 3. Зніміть з себе одяг.
 4. На лоб потерпілому покладіть мокрий рушник.
 5. Випийте не менш двох склянок холодної води – перш за все, необхідно запобігти зневодненню.
 6. Випити регідрон або спортивний напій-ізотоніки.
 7. При непритомності дайте понюхати нашатирний спирт.

Важливе правило: якщо тепловий удар вже вразив людини, то допомагати в домашніх умовах не потрібно – це все одно буде неефективно. Якщо у людини спостерігається блювота, тахікардія, непритомність – ніяк не можна відкладати виклик медичної допомоги.

А поки медики їдуть, потрібно провести нескладну процедуру для поліпшення стан людини.

 1. Обкладіть людину пакетами з льодом (або замороженими продуктами).
 2. Помістіть людиниу в ванну з холодною водою, щоб швидко знизити критичну температуру.

Перш за все, лікарі повинні оцінити ступінь серйозності ситуації. Якщо першу допомогу надали правильно, то, швидше за все, госпіталізація буде необов’язковою. Однак лікарі все ж можуть поставити крапельницю і направити на аналізи крові і сечі, щоб визначити стан внутрішніх органів.

Сонячний удар: як захистити себе

Якщо людина перенесла сонячний чи тепловий удар, то найближчим часом їй буде важко переносити високі температури. Тому слід дотримуватися правил безпеки.

 1. Слід пити багато води. Якщо ви перебуваєте під прямими сонячними променями, то випивати слід 3-4 чашки рідини щогодини. Особливо, якщо це перебування супроводжується і фізичними навантаженнями. Ні в якому разі не допускайте дефіциту вологи.
 2. У найспекотніший час йдіть в приміщення. При тепловому перегріві категорично заборонено довго перебуває на сонці. Влітку небезпечно знаходиться під сонячними променями в період з 11:00 до 15:00.
 3. Не носіть темний одяг. Всім, мабуть, відомо, що темний одяг притягує сонячне світло і, отже, швидше нагрівається.
 4. Надягайте головний убір. Кепка або панама допоможуть знизити вплив сонячних променів.
 5. Приймайте прохолодний душ. Така процедура допоможе знизити температуру тіла.
 6. Не пийте кави і алкогольні напої. Вони сприяють зневодненню.
 7. Слідкуйте за кольором сечі. Якщо вона стає темною – це явна ознака зневоднення.

Сонячний удар у маленьких дітей: причина і наслідки

Тепловий удар може виникнути у дитини безпосередньо на вулиці, після приходу додому і навіть на наступний день. Розпізнати недугу можна за тими же симптомах, що і у дорослих – температура, блювота, головний біль, втрата свідомості. У більш важкому стані можуть з’являтися навіть галюцинації або марення. Причиною є обмінні процеси, які йдуть активно. А ось терморегуляція в цьому віці ще недосконала, тому вони швидко перегріваються і зневоднюються через підвищеного потовиділення і недостатнього надходження води в організм.

Особливо важко переносять сонячний удар діти до трьох років. Що ж потрібно робити, якщо у дитини виник тепловий удар. Ось головні правила:

Перш за все, потрібно перенести дете в тінь або приміщення, звільнити від одягу і підняти голову.

Потім витріть все тіло дитини мокрим рушником. А на лоб покладіть холодну марлю. Дайте вдихнути пари нашатирного спирту.

Поїть дитину прохолодною водою. Не можна давати холодний чай або компот. Також в якості пиття можна використовувати глюкозо-сольовий розчин -регідрон, гідровіт.

Якщо дитина почала рвати, то відразу ж переверніть її головку набік, щоб вона не подавилася і не захлинулася. При непритомності дайте понюхати нашатирний спирт.

Інструкція для батьків з охорони життя та здоров’я дітей на літній період

 1. Загальні положення:

—  Дбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей.

—  Не залишайте дітей без нагляду дорослих.

—  Приводячи дітей до дошкільного закладу батьки повинні передавати дитину вихователеві.

—  Батьки повинні приводити дітей до дошкільного навчального закладу добре вимитими, підстриженими, з обрізаними нігтями, одягненими в чистий одяг.

—  Батьки не повинні входити до групової кімнати без потреби.

—  Забороняється доручати забирати дітей з дошкільного закладу братикам, сестричкам яким не виповнилося 14 років, стороннім особам без згоди та попередження батьків, особам в нетверезому стані.

—   Одяг дитини в літній період повинен відповідати сезону та погоді.

—   В літній період голова дитини повинна бути захищена панамою (з натуральних матеріалів: бавовна, льон).

2 Безпека дорожнього руху:

—    Виконуйте правила дорожнього руху

—  Не дозволяйте дітям гратися біля проїжджої частини дороги.

—  Якщо ви користуєтесь громадським транспортом, будьте уважні самі та вчить дітей правилам поведінки під час посадки та виходу з транспорту.

—  Не возіть дітей на транспорті не призначеному для цього: скутери, мопеди, мотоцикли.

—  За потреби облаштуйте велосипед спеціальним сидінням для дитини.

—  Під час катання дітей на велосипедах, самокатах вчіть їх правилам велосипедистів, використовуйте тільки велосипедну доріжку, не дозволяйте кататися на проїжджій частині дороги.

3. Безпека під час  перебування на природі:

—  Під час перебування на природі (у лісі, городі) разом з дітьми не збирайте і не вживайте незнайомих ягід, рослин, грибів.

—  Для походу на природу одяг добирайте таким чином, щоб максимально захистити від укусів комах, змій, кліщів.

—  Не залишайте дитину без нагляду біля водойм.

—  Регулюйте перебування дітей  під сонцем, щоб запобігти опікам.

—  Не дозволяйте стрибати у воду в неперевірених місцях.

—  Дозуйте перебування дитини у воді, щоб організм не переохолоджувався.

—  Не дозволяйте запливати на глибину, використовуючи гумові іграшки, матрац.

—  Для купання добирайте місця не засмічені, з твердим дном, без водоростей та мулу.

—  Не допускайте пустощі на воді (не можна зненацька лякати, жартома кликати на допомогу, утримувати одне одного під водою).

 4.  Попередження дитячого травматизму під час відпочинку:

—  Не залишайте дітей без нагляду.

—  Перевірте обладнання дитячого майданчика, що запевнитися у відсутності чинників, які можуть причинити травматизм.

—  Вчить дітей правилам користування гойдалкою, каруселлю.

—  Особливо уважно обстежити пісок, у ньому можуть залишитися гострі предмети або скло.

—   Огляньте територію будинку і перевірте відсутність відкритих підвалів, каналізаційних люків, ям, електрощитів.

—   Уникайте контакту дітей з незнайомими тваринами (собаками, котами).

 5. Запобігання кишково-шлункових захворювань та кишковим отруєнням:

—   Не дозволяйте вживати дітям не миті овочі і фрукти, зелень.

—   Ягоди, зелень, фрукти мити проточною водою.

—   Слідкуйте за тим, щоб діти ретельно мили руки  з милом після повернення з вулиці, перед їжею.

—   Привчайте дітей дотримуватися правил особистої гігієни.

—   Дітям для пиття давайте кип’ячену воду.

—   Використовуйте в дитячому харчування тільки доброякісні, свіжі продукти.

Купуючи продукти в магазині звертайте увагу на термін реалізації. Проводьте боротьбу з комахами, гризунами, які переносять інфекції… 

Консультація для батьків:
“Безпека дитини в літній період”

Літня пора, коли всі прагнуть за новими незабутніми враженнями на відпочинок на дачу, на море чи просто у багатий дарами  ліс і на теплу річку з піщаним берегом.

Давайте згадаємо деякі травмонебезпечні моменти для дітей:

ОБЕРЕЖНО: ХВОРОБОТВОРНІ МІКРОБИ!

Літнє тепло не тільки зігріває, а й, на жаль, сприяє розмноженню хвороботворних бактерій, які найчастіше потрапляють в організм з недоброякісною їжею. Харчові продукти і елементарне недотримання правил гігієни можуть викликати кишкові інфекційні захворювання.

Не забувайте обов’язково мити овочі і фрукти перед вживанням.

“Мити руки перед їжею! влітку, Як ніколи, актуальне! » Перед тим як перекусити у відкритому кафе на вулиці, зверніть увагу, чи є там умивальник.

ОБЕРЕЖНО: СОНЦЕ!

До травм відносяться тепловий удар і сонячні опіки, отримані дитиною в жаркий день. Слідкуйте, будь ласка, за тим, як одягнений ваш дитина, скільки часу він пробув під відкритим сонцем. Тривалість повітряно – сонячних повинна зростати поступово з 3-4 хвилин до 35-40 хвилин. У сонячний день обов’язковий головний убір.

ОБЕРЕЖНО БІЛЯ ВОДОЙМ.

Ви відповідаєте за життя і здоров’я вашихдітей!

Не залишайтедітей без нагляду при відпочинку на водних об’єктах!

Чи не відпускайтедітей гуляти одних поблизу водойм!

За дітьми, що купаються має вестися безупинне спостереження з боку дорослих!

Слід пам’ятати, що брудні й занедбані водойми можуть містити дизентерію, черевний тиф, сальмонельоз та холеру!

ОБЕРЕЖНО НА ДОРОЗІ.

Своєчасно навчайтедітей вмінню орієнтуватися в дорожній ситуації, виховуйте у дитини потреба бути дисциплінованим і уважним на вулиці, обережним і обачним.

 Чи не відпускайте дитину без дорослих на дорогу.

Тримайте дитину за руку, не дозволяйте сходити з тротуару.

Привчайте дитину ходити спокійним кроком, дотримуючись правої сторони тротуару.

Нагадуйте, що дорога призначена тільки для машин, а тротуар для пішоходів.

Вивчіть з дитиноювірш: «Коль зелене світло горить, значить, шлях тобі відкритий».

Привчайте до правилу: Переходити дорогу можна тільки по переходу (Наземному і підземному).

Не дозволяйте дитині в громадському транспорті висовуватися з вікна, виставляти руки або будь-які предмети.

НЕБЕЗПЕКИ, ПОВ’ЯЗАНІ З мандрівні на особистому ТРАНСПОРТІ:

Відкриті вікна;

Незаблоковані двері;

Зупинки в незнайомих місцях

садітьдітей на найбезпечніші місця (Середину або праву частину заднього сидіння). Пристібати дитини ременямибезпеки.

Не дозволяйте дитині стояти між сидіннями, висовуватися з вікна, виставляти руки, знімати блок з дверей, чіпати ручки під час руху.

Виходити з машини дитині можна тільки після дорослого.

НЕБЕЗПЕКИ, ПОВ’ЯЗАНІ З катання на роликах І ВЕЛОСИПЕДІ:

Крутий схил дороги;

Нерівності на дорозі;

Проїжджаючий транспорт.

Не дозволяйте дитині виходити на вулицю з велосипедом, самокатом або роликами без супроводу дорослих.

Навчіть його зупинятися у небезпечних місць-виїздів машин з дворів, з автостоянок та ін.

Дозволяйте кататися тільки по тротуарах з рівною поверхнею.

Якщо дитина ще погано керує велосипедом і часто падає, забезпечите його індивідуальними засобами захисту – наколінниками, налокітники, шоломом.

ОБЕРЕЖНО: КОМАХИ.

длядітей небезпечні укуси бджіл, Ос, комарів.

При наданні першої допомоги в першу чергу слід видалити жало з місця укусу, потім промити ранку спиртом і покласти холод.

Якщо реакція дитини на укус бурхлива – необхідно негайно звернутися до лікаря(Дати препарат протиалергічну дії) .

літо – це вдалий час для розвитку і виховання дітей і важливо не упустити ті можливості, які воно представляє.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Відпочинок – це добре. Неорганізований відпочинок – погано!

Сонце – це прекрасно. Відсутність тіні – погано!

Морське повітря, купання – це добре. Багатогодинне купання – погано!

Екзотика – це добре. Заморські інфекції – небезпечно!

Бажаємо вам цікавого літа, гарного настрою, здоров’я!

завдання батьків:

Застосовувати заходи щодо недопущення знаходження дітей в місцях, Знаходження в яких може завдати шкоди їх здоров’ю, фізичному, інтелектуальному, психічному, духовному і моральному розвитку.

Захищати дітей від інформації, Пропаганди і агітації, що завдають шкод її здоров’ю, моральному та духовному розвитку.

PS: Шановні батьки! Ваше завдання максимально забезпечити захист своєї дитини вдома і за його межами, і бути готовими оперативно відреагувати на будь-які виниклі проблеми.